poniedziałek, 11 sierpnia 2014

"Walizki hipochondryka"


To potwierdzona wiadomość: 27 sierpnia trafią do księgarń "Walizki hipochondryka" - moja najnowsza powieść, o której przez najbliższe miesiące będę pewnie mówił, że najbliższa autorowi. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Znak, autorką szaty graficznej jest Marianna Sztyma.
Eliza Szybowicz o powieści:
Emil Śledziennik – mistrz hipochondrii i barokowej metafory – zostaje zdegradowany do roli pacjenta w szpitalu zwanym Polską. Na diecie z dożylnego ketonalu i wspomnień snuje groteskowy monolog o upokorzeniu i miłości, bólu i zbawczej anestezji, dostosowaniu i rewolcie. Gada, roi, kocha, a smutna podróż w jedną stronę staje się galopadą w wielu kierunkach. NFZ powinien to refundować!
Ja mogę dodać zdanie, które znalazło się w opisie książki: Błogosławiony niech będzie dżin uwolniony z ampułki! I jeszcze jedno: To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach, którzy banał egzystencji traktują jako jedną z najwyższych form okrucieństwa.
Więcej informacji o książce na stronie Znaku: tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam, to jest miejsce na wyrażenie Twojej opinii. (Drobna uwaga: hejting, trolling obrażający język i ludzi nie będzie publikowany.)