środa, 28 czerwca 2017

Autor. Autor. Autor. Promocja "Planktonu" w Olsztynie

Autor zaprasza mieszkańców przyszłej metropolii i zarazem przyszłej stolicy Polacji na olsztyńską promocję powieści "Plankton". Autor ma życzenie spotkać się z potencjalnymi (i nie) czytelnikami książki. Autor przygotuje wybrane fragmenty fenomenalnego i godnego najwyższej uwagi - w jego mniemaniu - dzieła. Autor nie zawaha się ich przeczytać, a jego dykcja i interpretacja wprawią słuchaczy w zachwyt (niemy). Autor będzie sprawiał wrażenie, bo zdaje sobie sprawę, że najważniejsze to sprawiać wrażenie. Autor będzie mądrzejszy od swego dzieła. Autor będzie jasno dawał do zrozumienia, że jeszcze wszystkiego nie napisał, i że nie jest to jego ostatnie słowo-dzieło. Autor będzie ubolewał. Nad analfabetyczną barbarią. Nad literatury stanem dzisiejszym. Nad powszechnym spłaszczeniem recepcji. Autor rzuci kilkoma bon-motami ze swadą, udowadniając, że literatura nie kryje przed nim tajemnic, że pisanie to zazwyczaj kamień, a tylko chwilami - bułka z masłem. Autor będzie odpytywany na okoliczność swojej twórczości. Autor będzie udzielał efektownych, o czym jest święcie przekonany, odpowiedzi. Autor będzie podpisywał egzemplarze "Planktonu", łypiąc z ukosa na stoisko z książkami (ergo: ich sprzedaż). Autor zrobi kilka min, kilka razy uda mu się nawet uśmiechnąć. A gdy zrobi się mu gorąco, pomyśli: to nie czerwiec, nie upał, nie ozonowa dziura. To ciepło bijące z jego aury.
Autor. Autor. Autor.
Żyjemy w świecie, w którym Autor znaczy więcej niż książka.
Żyjemy w świecie, w którym Autorów jest więcej niż książek.
Wreszcie: żyjemy w świecie, w którym Autor sprzedaje się łatwiej niż książka.
Spotkanie odbędzie się 30 czerwca (piątek), o godzinie 18.00, w Planecie 11 (ul. Piłsudskiego 38). Prowadzenie: Joanna Wilengowska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam, to jest miejsce na wyrażenie Twojej opinii. (Drobna uwaga: hejting, trolling obrażający język i ludzi nie będzie publikowany.)