wtorek, 30 września 2014

New Joy Division (2): lans, lans...

2 października w olsztyńskiej Planecie 11, o godz. 17:30, odbędzie się spotkanie poświęcone "Walizkom hipochondryka" (to "poświęcone" jako słowo-sygnał, jako znak-sens jest w takich kontekstach mocno zastanawiające). Fragmenty powieści zaprezentuje Marcin Kiszluk, aktor Teatru Jaracza, zaś spotkanie poprowadzi nieoceniona Ula Witkowska. Będzie literatura, bankiecik witaminizowany, z aspirynką i minerałami i coś jeszcze dla każdego, kto źle się poczuje w trakcie. Zapraszam.
Łącząc narcystyczne z pożytecznym: przy okazji "Walizek" przydarzyła mi się rozmowa dla portalu Czystopis.pl - link tutaj. Portal jest dość świeżą i przede wszystkim niezależną inicjatywą Marty Buszko, dodatkowo - jak się dowiedziałem - prowadzoną spoza granic naszego kraju. Proszę odwiedzać i zaglądać.
"Walizki" zostały odnotowane przez blogosferę. Z pamięci odnotowuję dwie: Poziomkowe wzgórze (link - tutaj) oraz Pod tytułem (link - tutaj). Twórczyni Poziomkowego wzgórza, Jola Zdolska-Gurgul, jest jednocześnie właścicielką mobilnej aplikacji Audio.blog.pl (strona informacyjna - tutaj). Cytując autorkę, "w aplikacji dominują ciekawe blogi w wersji do posłuchania - produkujemy audycje z tekstów opublikowanych na blogach współpracujących z nami Autorów. Jedną z naszych sekcji jest również audio-recenzja książek, wydarzeń kulturalnych, koncertów, premier teatralnych, itp. Pomysł dla ludzi w podróży".
Po tytułem to z kolei blog Beaty Januszkiewicz, odnaleziony przeze mnie dzięki linkującej pomocy Krzysztofa Vargi. Świetna przestrzeń dla literatury, tworzona ze smakiem, znawstwem i dużym oddechem recenzenckim. Nic, tylko zaglądać i czytać.

1 komentarz:

  1. Panie Maruszu, dziękuję.Aplikaja Audioblog poszukuje kontaktu z instytucjami kultury.Poszukujemy ciekawej i rzetelnej informacji o premierach, koncertach i innych eventach, również z miejsca Pana zamieszkania.Pozdrawiam.
    Ps. Równocześnie polecam blog Czas z rodzną, na którym w nadchodzącym tygodniu ukaże się recenzja "Walizek hipochondryka".Link do bloga: http://czas-z-rodzina.blog.onet.pl/

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam, to jest miejsce na wyrażenie Twojej opinii. (Drobna uwaga: hejting, trolling obrażający język i ludzi nie będzie publikowany.)