sobota, 23 maja 2015

Buty i walizki

20 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie przyznano Wawrzyny - Nagrodę Literacką Warmii i Mazur za rok 2014. Wawrzyn Kapituły (główny) trafił do Michała Olszewskiego za cykl reportaży "Najlepsze buty na świecie", składających się na gorzki obraz regionu w czasach nowoczesnych i ponowoczesnych. W kilku miejscach książka Olszewskiego wybrzmiewa jak groźne i wymowne memento. Bez zbędnej dyplomacji i fałszywych odruchów szlachetności, uznaję ten werdykt za bardzo dobry.
Wawrzyn Czytelników otrzymały "Walizki hipochondryka" , za co serdecznie dziękuję wszystkim papierojadom, którzy zagłosowali ma moją książkę. Rzeczywiście, autor w takiej chwili to depozytariusz banału: nagroda od czytających jest cenna, a przypadku mojego pisania (proza artystyczna, czyli "proza specjalnej troski") - prawie bezcenna. Kroplówka dla pisarskiego narcyzmu została zaaplikowana skutecznie.
Przypomnę, że wśród nominowanych tytułów znalazły się jeszcze: "Gniew" Zygmunta Miłoszewskiego, "Serwus chrabąszcze" Joanny Wańkowskiej-Sobiesiak i "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam, to jest miejsce na wyrażenie Twojej opinii. (Drobna uwaga: hejting, trolling obrażający język i ludzi nie będzie publikowany.)