poniedziałek, 6 lipca 2015

SPP - Olsztyński debiut 2015

Szanowni młodzi Twórcy z Warmii i Mazur, nie ma wyjścia, bo i innej drogi nie ma: trzeba debiutować. To raczej nie do obejścia, a w przyszłości, kto wie, może zdarzy się Wam być ambasadorami dóbr konkretniejszych niż literatura.
Olsztyński Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich ogłosił (przekierowuję za notą Tomasza Białkowskiego) konkurs na tom wierszy. Warunków jest kilka, a nagroda jedna i fundamentalna: książka. Nie wirtualna, nie netowa, lecz konkretna: z okładkami, kartkami, ich szelestem, zapachem i namacalną fakturą pod palcami. To taki stary i bardzo realny objaw pisania. Autor musi być zamieszkały lub urodzony (choć chyba nie poczęty) w obrębie województwa warmińsko-mazurskiego, musi być przed debiutem, a zgłoszony tom wierszy - dziewiczy w sensie publikacji. Prace należy zgłaszać na adres olsztyńskiego oddziału do 15 sierpnia. Co bardzo ważne, organizator zobowiązuje się wydać książkę zwycięzcy do końca listopada tego roku. Szczegóły - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam, to jest miejsce na wyrażenie Twojej opinii. (Drobna uwaga: hejting, trolling obrażający język i ludzi nie będzie publikowany.)